Jakie korzyści daje wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego w firmie PZU?

Ubezpieczenia warszawa

Każdy kierowca chce uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Niestety nie zawsze jest to możliwe, nawet podczas bardzo ostrożnej jazdy w dobrych warunkach atmosferycznych. Wypadek lub kolizja na drodze może być wywołana bez winy kierowcy i nie zawsze jest to możliwe do przewidzenia. Dlatego użytkownicy aut starają się znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenia, zabezpieczające ich przed czynnikami ryzyka, których obawiają się najbardziej. Jedną z najbardziej znanych firm oferujących polisy komunikacyjne jest PZU. Obecnie jest to jedno z najbardziej nowoczesnych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Nowoczesne ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie samochodu to nie tylko ochrona na wypadek kolizji na drodze. Nowoczesne polisy komunikacyjne oferują szerokie zabezpieczenie auta, a także szereg dodatkowych wariantów pozwalających na pokrycie kosztów usług pomocy drogowej, transportu lub parkingu auta, a także noclegu kierowcy i pasażerów. Obowiązkowym ubezpieczeniem jest polisa OC, która zabezpiecza przed skutkami działań własnych kierowcy. Firma PZU oferuje także możliwość wykupienia w kilku polis w jednym pakiecie. Wśród najpopularniejszych produktów warto wymienić ubezpieczenie PZU Auto AC oraz PZU Pomoc w Drodze.

Ubezpieczenie PZU Auto AC

Autocasco to polisa zabezpieczająca przed szkodami spowodowanymi przez inne osoby niż osoba ubezpieczona. W firmie PZU dostępne są różne warianty tej polisy, pozwalające na wypłatę odszkodowania w sytuacji uszkodzenia pojazdu za pomocą czynników atmosferycznych, a także podczas próby włamania. Na pomoc finansową można liczyć po utracie pojazdu na skutek kradzieży. PZU pozwala przywrócić samochód do sprawności za pomocą oryginalnych części producenta lub podzespołów będących zamiennikami. Wszystko zależy od preferencji właściciela auta.

Ubezpieczenie PZU Pomoc w Drodze

Ten rodzaj polisy pozwala na organizację pomocy drogowej, gdy pojazd zostanie unieruchomiony w trakcie podróży. Usługa jest przeznaczona nie tylko dla posiadaczy aut osobowych, lecz także motocykli i pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W ramach usług Assistance firma PZU oferuje próbę naprawy uszkodzonego auta lub holowanie na odległość 150 km. W przypadku obrażeń ciała kierowcy i pasażerów możliwe jest zapewnienie transportu do szpitala lub opieki nad dziećmi. PZU może pomóc również w sytuacji, gdy konieczna jest wymiana koła lub zapewnienie pojazdu zastępczego.

Ochrona ubezpieczeniowa firmy PZU działa nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach Unii Europejskiej. Szczegółowy zakres usług można znaleźć na stronie internetowej firmy lub korzystając z wygodnego serwisu pod adresem moje.pzu.pl. Za jego pomocą można szybko zawrzeć umowę ubezpieczenia, jak również zarządzać swoimi polisami bez wychodzenia z domu.