Dlaczego warto mieć dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia warszawa

Na pewno każdy z nas słyszał o czymś takim jak ubezpieczenia Warszawa na życie. Jak można się łatwo domyśleć, ubezpieczenie to jest dodatkowe i nie jest tym samym obowiązkowe. Musimy pamiętać o tym, że jest to jednak ubezpieczenie bardzo przydatne. Co w jego ramach otrzymujemy? Zapoznajmy się ze szczegółami.

Zabezpiecz swoich bliskich

Na pewno posiadanie polisy na życie, to tak naprawdę zagwarantowanie przyszłości naszej rodzinie, gdy nas zabraknie. Polecamy polisę na życie absolutnie każdej osobie, ale jednak szczególnie osobom, które są jedynymi żywicielami rodziny. W przypadku, gdy takiej osoby zabraknie, to nie tylko panuje przygnębiająca żałoba, a do tego sytuacja finansowa dramatycznie się zmienia.

Z pieniędzmi nie będzie problemu, jeśli osoba zmarła zadbała o posiadanie ubezpieczenia na życie.

Jak rozszerzyć ubezpieczenie na życie?

Pamiętajmy, że ubezpieczenie na życie różni się pomiędzy różnymi ubezpieczycielami. Każda polisa ma inny zakres. Każdy ubezpieczyciel rządzi się także swoimi prawami. Musimy mieć to na względzie. Musimy jednak pamiętać także o tym, że do ubezpieczenia na życie możemy dokupić pewne dodatki. U wielu ubezpieczycieli nazywa się to umowami dodatkowymi.

Pierwszą z nich jest ochrona życia. Jest to ubezpieczenie na życie dodatkowe, dzięki któremu możemy sobie zwiększyć sumę łączną ubezpieczenia na życie. Kolejny dodatek to renta dla bliskich. Jak można się łatwo domyśleć, jest to finansowe wsparcie w postaci świadczenia comiesięcznego w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Dodatkowo osoba uposażona, która nie ukończyła dwudziestego szóstego roku życia, w przypadku śmierci rodziców, otrzyma wypłatę jednorazową.

Nie możemy zapomnieć o dopasowanej ochronie życia. Jest to z kolei wsparcie finansowe dla bliskich, jak i ubezpieczenie dodatkowe na życie. W nim znajduje się składka ubezpieczenia, która razem z upływem czasu maleje. Wygląda to podobnie jak w przypadku umowy kredytowej. Jak widzimy na załączonym obrazku, można rzeczywiście skorzystać z dodatkowych opcji.

Pozostaje jedynie zapytać, czy kwota, którą przyjdzie nam zapłacić, jest rzeczywiście znacznie wyższa? Będziemy pozytywnie zaskoczeni, ale tak naprawdę kwota ta nie jest w żadnym wypadku taka wysoka, jakbyśmy sądzili. Najczęściej jest to składka kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Ubezpieczenie możemy płacić także w innych rozbiciach ratalnych, na przykład raz na kwartał, czy też raz na pół roku. Decyzja należy do nas.

ubezpieczenie na życie, wybór ubezpieczenia, ubezpieczenia Warszawa